Zápis z III. setkání Klubu přátel Daniila Charmse

31. května 2015 proběhlo III. setkání Klubu přátel Daniila Charmse. Ve tři hodiny nedělní noci vyrazili Vojtěch V. a Vasil z Veselí nad Moravou na pěší túru bez cíle. Kroky je dovedly na kopec Radošov (103 m n. m.). Bylo po dešti, od bot se neprášilo.


Hlavní témata diskuse:

a) geologická přednáška (Vojtěch V.)

b) akustické a tepelné vlastnosti plných pálených cihel (Vasil).

Vedlejší témata rozhovoru:

– organizační záležitosti KPDCH a přilehlých subjektů

– kniha Mariny Durnovo – Můj muž Daniil Charms

– drama Jelizaveta Bam – možnost nacvičení hry (redukce postav či nábor členů KPDCH)

– o smrti Charmse a jeho přátel

Zatčení byli za nejkrutějších mrazů převáženi přes Ladožské jezero Cestou života na Velkou zemi. Zda Charms zemřel ve vězení nebo při přesunu, není známo. Oficiálním datem jeho smrti je 2. únor 1942. Bylo mu 37 let.

Osud jeho přátel je příznačný: Jurij Vladimirov zemřel na tuberkulózu v roce 1931. Bylo mu 22 let. Konstantin Vaginov zemřel na tuberkulózu v roce 1934. Bylo mu 35 let. Boris Levin padl v roce 1941. Bylo mu 37 let. Leonid Lipavskij padl na frontě na podzim roku 1941. Bylo mu 37 let. Alexandr Vvěděnskij byl zatčen 27. září 1941, zemřel ve vězení v prosinci 1941. Bylo mu 37 let. Nikolaj Olejnikov byl zatčen v roce 1937, zemřel ve vězení v roce 1942. Bylo mu 44 let. Dmitrij Michajlov zahynul v roce 1942. Bylo mu 50 let. Nikolaj Zabolockij byl zatčen v roce 1958 ve věku 55 let. Jakov Druskin zemřel v roce 1980 ve věku 78 let (z doslovu knihy Deníky a protokoly, 1996, Martin Hnilo).

– o smrti  Янка Станиславовна Дягилева

– témata v záloze (neproběhla): o smrti jiných, o smrti daleké, o smrti, jiné…


Během túry se konzumovaly tyto potraviny: voda, instantní káva s mlékem (bez cukru), slanina, sýr, rajče, chléb, plechovkové pivo Zubr, slivovice z oficiální pálenice v Boršicích u Blatnice, jež byla jako vánoční dar zaslána ze Strakonic.

V brzkých ranních hodinách se podařil zaznamenat východ Daniila Charmse (viz obrázek níže). Návrat z hor do Veselí proběhl v 6:35. Dobré ráno.

Východ Charmse

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s